ANTRYKOT PO ARGENTYŃSKU á la Carlos Bradac

Sprawdź szczegóły naszego przepisu na antrykot po argentyńsku á la Carlos Bradac.

Składniki

  • 800 g antrykotu
  • 2 ząbki czosnku
  • 2-3 łyżki oliwy z oliwek
  • sól i pieprz do smaku

Przygotowanie

  1. Mięso wyporcjować na kotlety, grubości ok. 2-3 cm, pozostawiając niewielką warstwę tłuszczu. Mięso oczyścić kuchennym ręcznikiem papierowym. Nie należy mięsa myć wodą.
  2. Kotlety posmarować z obu stron pędzelkiem oliwą z rozgniecionym czosnkiem i świeżo zmielonym pieprzem. Nie solić! Tak przygotowane kotlety można przechowywać nawet kilka dni w zamkniętym pojemniku w lodówce. Z lodówki wyjąć na ok. 1 godziny przed smażeniem.
  3. Mocno rozgrzać żeliwną patelnię grillową. Kotlety smażyć po 2 minuty z każdej strony aby uzyskać średni stopień wysmażenia. Po usmażeniu odstawić w ciepłe miejsce na kilka minut aby się kotlet „uspokoił”. Solić i dodatkowo pieprzyć można dopiero na talerzu.
  4. Podawać z ugotowanymi ziemniakami rozgniecionymi z natką pietruszki, oliwą z oliwek i roztartym czosnkiem. Dodatkiem może być sałata lodowa z krążkami czerwonej cebuli doprawiona sosem z oliwy z oliwek i soku z cytryny.

Czy wiesz, że...

Można kupić gotowe sezonowane antrykoty wołowe z Łukowa? Doskonale nadają się do tego dania. Steki z antrykotu mogą być grubsze niż te z innych części wołowiny i mieć nawet po 5 cm, ponieważ antrykot jest delikatnie poprzerastany pasemkami tłuszczu.

Smak wołowiny uwypukla się dzięki prostocie dodatków.
Zobacz wszystkie przepisy